Witamy na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze

Szanowni Państwo!

Witamy na stronie internetowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że nasz serwis internetowy ułatwi Państwu dostęp do materiałów i informacji dotyczących szeroko rozumianej działalności RIO.

Czytaj dalej

Aktualności

 • Szkolenie dotyczące pomocy publicznej udzielanej przez gminy - zmiany 2018

  Dodano dnia: 2018-02-12

  Informujemy, że w dniu 5 marca 2018 r. Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze organizuje szkolenie nt.:

  POMOC PUBLICZNA UDZIELANA PRZEZ GMINY - zmiany w 2018 r.

  Szkolenie odbędzie się w siedzibie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze (ul. Chmielna 13); godzina rozpoczęcia - 9.30. W załączeniu przekazujemy szczegółowe informacji i program szkolenia.

  Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu prosimy przesyłać do dnia 2 marca 2018 roku wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy on-line dostępny pod adresem: www.szkolenia.zielonagora.rio.gov.pl

  Program szkolenia

  » Czytaj dalej

 • Komunikat RIO

  Dodano dnia: 2018-02-06

  Pismo Dyrektora Departamentu Monitorowania Pomocy Publicznej UOKiK dotyczące obowiązku sporządzania i przekazywania (za pośrednictwem aplikacji SHRIMP) sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej lub informacji o nieudzieleniu pomocy publicznej.

  Treść pisma

  » Czytaj dalej

 • Informacja RIO

  Dodano dnia: 2018-01-29

   Szanowni Państwo!

  Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze przypomina, iż 1 marca mija termin złożenia sprawozdania o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2008 r. w sprawie sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej, informacji o nieudzieleniu takiej pomocy oraz sprawozdań o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych - tekst jednolity Dz. U. z  2016 poz. 1871 z późn. zm.). Sprawozdanie przekazywane jest do Ministerstwa Finansów za pośrednictwem RIO w Zielonej Górze.

  Sprawozdanie należy przesłać na adres pomoc.publiczna@zielonagora.rio.gov.pl

  Formularz oraz instrukcja sporządzania sprawozdania dostępne są na stronie: https://www.uokik.gov.pl/sprawozdawczosc_organow_wlasciwych_do_poboru_naleznosci.php 

  » Czytaj dalej

 • Informacja MF

  Dodano dnia: 2018-01-19

  Sprawozdanie podatkowe - nowy obowiązek sprawozdawczy dla gmin

  W Dzienniku Ustaw z dnia 28 grudnia 2017 r. (poz. 2455) opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie sprawozdania podatkowego w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego.

  Informacja Ministerstwa Finansów nt. nowego obowiązku sprawozdawczego nałożonego na organy podatkowe właściwe w sprawach podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego.

  Treść informacji MF

  » Czytaj dalej

Wyszukiwarka

szukanie zaawansowane

Inne strony

 • BIP
 • KR RIO
 • Akty prawne
 • Linki
 • Kontakt
 • Mapa dojazdu