Witamy na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze

Szanowni Państwo!

Witamy na stronie internetowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że nasz serwis internetowy ułatwi Państwu dostęp do materiałów i informacji dotyczących szeroko rozumianej działalności RIO.

Czytaj dalej

Aktualności

 • Szkolenie nt.: Projekt uchwały budżetowej na 2023 r., WPF oraz sprawozdawczość budżetowa JST

  Dodano dnia: 2022-10-05

  Informujemy, że w dniu 19 października 2022 r. o godz. 9.30 Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze organizuje szkolenie ONLINE nt.: 

  Projekt uchwały budżetowej na 2023 r. oraz projekt uchwały w sprawie WPF na 2023 i lata następne(w tym m.in. klasyfikacja budżetowa, szczególne zasady wykonywania budżetu, ustalenie relacji, o których mowa w art. 242-243 ufp na 2023 r. i lata następne, WPF w systemie BeSTi@, metodologia sporządzania WPF)

  Omówienie najważniejszych zmian w przepisach prawa Sprawozdawczość budżetowa i w zakresie operacji finansowych JST (bieżące informacje, zmiany w systemie BeSTi@, nieprawidłowości)

  Program szkolenia

  » Czytaj dalej

 • Komunikat RIO

  Dodano dnia: 2022-08-01

  ZMIANA KLASYFIKACJI BUDŻETOWEJ

  W Dzienniku Ustaw z dnia 27 lipca 2022 r. pod pozycją 1571 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 lipca 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych.
  Terminy wejścia w życie poszczególnych zapisów określono w treści § 4 rozporządzenia.
  W zakresie zmian mających zastosowanie do budżetów JST w 2022 r. - zgodnie z § 2 ww. rozporządzenia –- jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek dostosowania uchwał budżetowych w terminie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia rozporządzenia.

  WAŻNE:
  Rozporządzenie wprowadza m.in. zmiany dotyczące klasyfikowania dochodów i wydatków pochodzących ze środków zewnętrznych, w tym na zadania związane z pomocą obywatelom Ukrainy. 

  » Czytaj dalej

 • Szkolenie nt.: NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCE PRAKTYCZNE PROBLEMY W STOSOWANIU NOWEJ USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

  Dodano dnia: 2022-05-10

  Informujemy, że w dniu 9 czerwca 2022 r.  Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze organizuje szkolenie ONLINE nt.:

  NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCE PRAKTYCZNE PROBLEMY W STOSOWANIU NOWEJ USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

  Szkolenie prowadzi: p. Krzysztof Puchacz.

  Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu prosimy przesyłać do dnia 7 czerwca 2022 roku wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy on-line dostępny pod adresem::www.szkolenia.zielonagora.rio.gov.pl

  Program szkolenia

  » Czytaj dalej

 • Informacja RIO

  Dodano dnia: 2022-04-06

  Informacja nt. ujmowania w budżetach JST środków z Funduszu Pomocy (na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa).

  Wyjaśnienie RIO Zielona Góra

  Komunikat KR RIO 

  » Czytaj dalej

 • Ogłoszenie RIO

  Dodano dnia: 2022-03-16

  Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze ogłasza nabór na stanowisko Specjalisty w RIO Zielona Góra.

  RIO ZG - ogłoszenie o naborze 

  » Czytaj dalej

Wyszukiwarka

szukanie zaawansowane

Inne strony

 • BIP
 • KR RIO
 • Akty prawne
 • Linki
 • Kontakt
 • Mapa dojazdu