Witamy na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze

Szanowni Państwo!

Witamy na stronie internetowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że nasz serwis internetowy ułatwi Państwu dostęp do materiałów i informacji dotyczących szeroko rozumianej działalności RIO.

Czytaj dalej

Aktualności

 • Informacja RIO

  Dodano dnia: 2019-11-08

  Instrukcje dotyczące przekazywania aktów JST do nadzoru prawnego w wersji elektronicznej.

  >>Treść informacji<< 

  » Czytaj dalej

 • Informacja RIO

  Dodano dnia: 2019-10-22

  Nowy wzór WPF – zmiana rozporządzenia w sprawie wieloletniej prognozy finansowej oraz metodologia opracowywania wieloletniej prognozy finansowej

  Informujemy, że w Dzienniku Ustaw z dnia 8 października 2019 r. pod pozycją 1903 opublikowano Rozporządzenie Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z dnia 1 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Nowy wzór WPF (określony w załączniku do rozporządzenia) w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, stosuje się po raz pierwszy do opracowania projektu uchwały w sprawie WPF przedstawionego wraz z projektem uchwały budżetowej na rok 2020.

  >>Treść Informacji<< 

  >>Metodologia opracowywania Wieloletniej Prognozy Finansowej <<

  » Czytaj dalej

 • Informacja MF

  Dodano dnia: 2019-10-22

  Planowane na 2020 r. roczne kwoty subwencji, wpłat i udziałów w PIT dla poszczególnych gmin, powiatów i województw

  >>Treść informacji<<

  » Czytaj dalej

 • Szkolenie dotyczące opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

  Dodano dnia: 2019-10-15

  Informujemy, że w dniu 8 listopada 2019 r. Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze organizuje szkolenie nt.:

  Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi po nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (stan prawny na dzień 6 września 2019 r.)

  Szkolenie prowadzi: Hanna Kmieciak

  Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu prosimy przesyłać do dnia 6 listopada 2019 roku wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy on-line dostępny pod adresem::www.szkolenia.zielonagora.rio.gov.pl

  Program szkolenia

  » Czytaj dalej

 • Spotkanie szkoleniowo-informacyjne system e-Nadzór

  Dodano dnia: 2019-10-04

  Informacja dotycząca spotkań szkoleniowo-informacyjnych dotyczących wdrożenia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim i w Regionalnej Izbie Obrachunkowej systemu e-Nadzór, umożliwiającego elektronizację procesu nadzoru nad stanowieniem aktów prawnych przez organy jednostek samorządu terytorialnego (w tym przekazywanie do organów nadzoru uchwał i zarządzeń w formie elektronicznej, z wykorzystaniem tych samych narzędzi co akty przekazywane do publikacji w Dzienniku Urzędowym).

  Spotkania szkoleniowo-informacyjne odbędą się w dniu 21 października 2019 r. – w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. (godz. 13.00) i w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Zielonej Górze (godz. 9.00) - do wyboru.
  Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych prosimy przesyłać do dnia 17 października 2019 roku wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy on-line dostępny pod adresem: www.szkolenia.zielonagora.rio.gov.pl  Udział w spotkaniach jest bezpłatny – w formularzu zgłoszenia w sekcji „dane do rachunku“ należy podać JST i  NIP,  w pozostałych  polach należy wpisać znak “x“.

  Spotkanie szkoleniowo-informacyjne system e-Nadzór 

  » Czytaj dalej

Wyszukiwarka

szukanie zaawansowane

Inne strony

 • BIP
 • KR RIO
 • Akty prawne
 • Linki
 • Kontakt
 • Mapa dojazdu