Witamy na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze

Szanowni Państwo!

Witamy na stronie internetowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że nasz serwis internetowy ułatwi Państwu dostęp do materiałów i informacji dotyczących szeroko rozumianej działalności RIO.

Czytaj dalej

Aktualności

 • Szkolenie dotyczące zasady udzielania pomocy publicznej przez gminy z uwzględnieniem nowelizacji przepisów krajowych w 2016 roku

  Dodano dnia: 2016-01-20

  Informujemy, że w dniu 19 lutego 2016 r. Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze organizuje szkolenie nt.:

  ZASADY UDZIELANIA POMOCY PUBLICZNEJ PRZEZ GMINY Z UWZGLĘDNIENIEM NOWELIZACJI PRZEPISÓW KRAJOWYCH W 2016 ROKU

  Szkolenie prowadzić będzie Robert Zenc.
  Szkolenie odbędzie się w siedzibie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze (ul. Chmielna 13); godzina rozpoczęcia - 9.30.

  Program szkolenia

  » Czytaj dalej

 • Informacja RIO

  Dodano dnia: 2016-01-15

  Planowana wysokość środków na organizację specjalnej nauki na rok 2016

  Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie internetowej men.gov.pl zamieściło informację o wysokości środków naliczonych w planowanej na rok 2016 kwocie części oświatowej subwencji ogólnej, przeznaczonych na realizację zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży.Poniżej zamieszczamy link do w/w informacji: MEN-specjalna organizacja nauki 2016 r.

  » Czytaj dalej

 • Szkolenie dotyczące zmiany przepisów o rachunkowości oraz wybrane zagadnienia dotyczące rachunkowości i sprawozdawczości

  Dodano dnia: 2016-01-08

  Informujemy, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, w dniu 28 stycznia 2016 r. Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze organizuje szkolenie nt.:

  Zmiana przepisów o rachunkowości oraz wybrane zagadnienia dotyczące rachunkowości i sprawozdawczości

  Szkolenie przeznaczone jest dla skarbników oraz pracowników służb finansowych jednostek samorządu terytorialnego oraz księgowych jednostek organizacyjnych JST.
  Szkolenie odbędzie się w siedzibie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze (ul. Chmielna 13); godzina rozpoczęcia - 9.30.

  Program szkolenia

  » Czytaj dalej

 • Komunikat RIO

  Dodano dnia: 2015-12-01

  Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych

  W Dzienniku Ustaw z dnia 27 listopada 2015 r. pod pozycją 1978 opublikowano Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

  Rozporządzenie MF z dnia 12 listopada 2015 r. 

  » Czytaj dalej

 • Komunikat RIO

  Dodano dnia: 2015-10-30

  Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze informuje, że w dniu 9 października 2015 r. Sejm uchwalił ustawę o rewitalizacji. Celem ustawy jest stworzenie podstawy prawnej do podjęcia kompleksowych działań służących rewitalizacji obszarów zdegradowanych.

  Treść pisma

  » Czytaj dalej

Wyszukiwarka

szukanie zaawansowane

Inne strony

 • BIP
 • KR RIO
 • Akty prawne
 • Linki
 • Kontakt
 • Mapa dojazdu